СВЕСРПСКИ САБОР ЦРКВЕНОГ БЕСЕДНИШТВА

ЦРКВЕНОГ БЕСЕДНИШТВА

Шабац 22. јуна 2016. године

ПОЗИВ    УЧЕСНИЦИМА

Право учешћа на Сабору беседништва имају право сви и свако из наше земље и дијаспоре, особе свих узраста, пола, образовања и занимања.

УСЛОВИ    УЧЕШЋА

Позивају се сви заинтересовани за учешће на Сабору да своје беседе у трајању од највише пет минута, доставе у писаној форми, аудио или видео снимку на адресу: ГЛАС ЦРКВЕ, Шабац – Милоша Обилића бр. 10. или на Gmail: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели . –најкасније до 15. јуна.

Беседе морају бити хришћанске тематике из области вере и морала.

Генерална проба одабраних беседа и беседника одржаће се у суботу 18 јуна у Шапцу.

Сабор беседништва биће одржан на Летњиковцу у живописном амбијенталном простору саборног храма Свете Тројице уз учешће великог броја верника.

Беседе и беседнике оцењиваће петочлани жири чији је председник највећи српски песник и беседник Матија Бећковић, који ће отворити Сабор својом Беседом о беседи.

Беседе ће говорити десет учесника којима ће бити уручене Грамате за учешће на Сабору. Победник ће добити почасну Грамату Победника Сабора и велики Комплет од 13 књига Светог Владике Николаја. За друго место биће награда: десетотомни комплет књига Достојевски у рукама Бога живога. Треће место: тротомни комплет књига академика генерала Живка Павловића Церска и Колубарска битка.

ВАСКРШЊИ ПРАЗНИЦИ

www.crkvenaopstinasabac.com