ДУХОВСКИ ПОНЕДЕЉАК СЛАВА ГРАДА И ХРИШЋАНСКЕ ЗАЈЕДНИЦЕ ШАПЦА

К О Н К У Р С

ЗА КЊИЖЕВНУ НАГРАДУ

СВЕТИ ВЛАДИКА НИКОЛАЈ ВЕЛИМИРОВИЋ

У циљу подстицања књижевног стваралаштва достојног лика и дела Светог Владике Николаја Српског, Епархија шабачка установила је 2016. године, Књижевну награду СВЕТИ ВЛАДИКА НИКОЛАЈ ВЕЛИМИРОВИЋ.

Књижевна награда има за циљ да подстиче даровите ауторе на стварање нових књижевних дела из области хришћанског живота и духовности, утемељених, пре свега, на вишевековном искуству светосавског и светониколајевског српског народа и надахнутих његовим животом у Христу и хришћанству, по угледу на дела Светог Владике Николаја.

Право учешћа на Конкурсу имају сви књижевни ствараоци широм наше отаџбине и света.

Право учешћа на Конкурсу имају књиге свих књижевних жанрова: романи, приповетке, драме, новеле, поезија, есеји, мемоари и путописи, објављене и штампане први пут током 2016. године, од 1. јануара до 31. децембра.

Аутори – учесници на Конкурсу за награду, треба да доставе по три примерка књиге најкасније до 5. јануара (дан рођења Светог Владике Николаја) 2017. године.

Књиге ће оцењивати високо компетентни и кредибилни жири који ће изабрати и именовати Епархија из редова угледних и афирмисаних књижевника, песника, књижевних критичара, историчара књижевности и теолога.

Проглашење добитника и уручење награда биће 18. марта (дан упокојења Светог Владике Николаја) 2017. године, на посебно уприличеној свечаности.

Добитнику награде биће уручена свечана ГРАМАТА и новчана награда у износу од 1.000.000 динара.

Више информација на тел. 015 349 3099 и 065 349 3099.

Сабор ученика веронауке Епархије шабачке

Опширније...

МОБА 2016

MOBA je akcija Srpske pravoslavne crkve namewena srpskoj sredwo{kolskoj i studentskoj omladini iz zemqe i dijaspore.

Program boravka u~esnika MOBE ima za ciq da se mladi kroz rad , dru`ewe i kulturno obrazovne programe zbli`e i upoznaju kulturno i istorijsko nasle|e zemqe i naroda od koga poti~u.

MOBA se odr`ava u manastiru Svetoga Nikolaja u Soko Gradu kod Qubovije.

Svake godine ugostimo oko dve do tri stotine dece iz zemqe i dijaspore.

Vreme odr`avawa MOBE je od 19. jula do 5. avgusta.

Prijave se mogu dostaviti na  adresu

Osoba za kontakt je     sve{tenik @ivorad Seleni} 063/208-677

СВЕСРПСКИ САБОР ЦРКВЕНОГ БЕСЕДНИШТВА

ЕПИСКОП   ШАБАЧКИ Л А В Р Е Н Т И Ј Е

Шабац, 16. маја 2016. године

П о з и в а н а :

СВЕСРПСКИ САБОР

ЦРКВЕНОГ БЕСЕДНИШТВА

Шабац 22. јуна 2016. године

ПОЗИВ    УЧЕСНИЦИМА

Право учешћа на Сабору беседништва имају право сви и свако из наше земље и дијаспоре, особе свих узраста, пола, образовања и занимања.

УСЛОВИ    УЧЕШЋА

Позивају се сви заинтересовани за учешће на Сабору да своје беседе у трајању од највише пет минута, доставе у писаној форми, аудио или видео снимку на адресу: ГЛАС ЦРКВЕ, Шабац – Милоша Обилића бр. 10. или на Gmail: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели . –најкасније до 15. јуна.

Беседе морају бити хришћанске тематике из области вере и морала.

Генерална проба одабраних беседа и беседника одржаће се у суботу 18 јуна у Шапцу.

Сабор беседништва биће одржан на Летњиковцу у живописном амбијенталном простору саборног храма Свете Тројице уз учешће великог броја верника.

Беседе и беседнике оцењиваће петочлани жири чији је председник највећи српски песник и беседник Матија Бећковић, који ће отворити Сабор својом Беседом о беседи.

Беседе ће говорити десет учесника којима ће бити уручене Грамате за учешће на Сабору. Победник ће добити почасну Грамату Победника Сабора и велики Комплет од 13 књига Светог Владике Николаја. За друго место биће награда: десетотомни комплет књига Достојевски у рукама Бога живога. Треће место: тротомни комплет књига академика генерала Живка Павловића Церска и Колубарска битка.

Страна 1 од 59

Претходна12345678910Следећа